بازي و اسباب بازي، هم براي بچه‌ها، هم براي بزرگترها

-

      |    

-

      |    

-

       |    

1399\06\10

       |    

از گروه : کادو چي بخرم

هيچ چيزي بيشتر از اسباب بازي نمي‌تواند بچه‌ها و حتي بسياري از بزرگترها را خوشحال کند! اما انتخاب يک اسباب بازي خوب، گاهي اوقات مي‌تواند بيشتر از آنچه که فکر کنيد سخت و چالش برانگيز باشد. با وجود حجم و تنوع زياد لوازم بازي در بازار و نداشتن شناخت کافي از اين که کدام اسباب بازي براي کودکان انتخاب بهتري است، مي‌تواند شما را در خريد اسباب بازي سردرگم کند.

در ادامه 4 دسته‌ي اصلي اسباب بازي‌هاي کافه کادو را بررسي مي‌کنيم تا بتوانيد با اطمينان بيشتري خريد خود را مطابق با نياز واقعي بچه‌ها يا بزرگترها انجام دهيد.

بازي و اسباب بازي، هم براي بچه‌ها، هم براي بزرگترها

هيچ چيزي بيشتر از اسباب بازي نمي‌تواند بچه‌ها و حتي بسياري از بزرگترها را خوشحال کند! لذت بردن از بازي با يک عروسک يا اسباب بازي برقي ارتباطي به سن و سال ندارد. ذهن‌هاي خلاق و کنجکاو هميشه از بازي استقبال مي‌کنند. اما انتخاب يک اسباب بازي خوب، گاهي اوقات مي‌تواند بيشتر از آنچه که فکر کنيد سخت و چالش برانگيز باشد. با وجود حجم و تنوع زياد لوازم بازي در بازار و نداشتن شناخت کافي از اين که کدام اسباب بازي براي کودکان انتخاب بهتري است، مي‌تواند شما را در خريد اسباب بازي سردرگم کند.

در ادامه 4 دسته‌ي اصلي اسباب بازي‌هاي کافه کادو را بررسي مي‌کنيم تا بتوانيد با اطمينان بيشتري خريد خود را مطابق با نياز واقعي بچه‌ها يا بزرگترها انجام دهيد.

اسباب بازي

در بخش اسباب بازي کافه کادو با تنوع بالايي از محصولات براي پسرها و دخترها در گروه‌هاي سني مختلف روبرو مي‌شويد که مي‌توانند ساعت‌ها بچه‌ها را سرگرم ‌کنند. اگر دوست داريد کودک شما با شغل‌هاي مختلف آشنا شود، ست‌هاي شغلي مثل مجموعه‌ي لوازم دکتر يا ست وسايل پليس مي‌تواند به کنجکاوي‌هاي بي‌پايان بچه‌ها پاسخ و مهارت‌هاي اجتماعي‌شان را ارتقا دهد.

خانه‌هاي عروسکي يا ماشين‌هاي مختلف، فضا را براي خيال ‌پردازي کودکان فراهم مي‌کنند و به رشد خلاقيت آن‌ها منجر مي‌شوند. اسباب بازي‌هاي حرکتي مثل توپ، اسکوتر، انواع تفنگ يا تاب موزيکال، انرژي زياد کودکان را به درستي مهار مي‌کنند و سازهاي اسباب بازي مثل گيتار يا پيانو، تجربيات جديد و نابي را به آنها هديه مي‌کنند.

مهم‌ترين ويژگي اين دسته از اسباب بازي‌ها، قيمت مناسب و تنوع بالاست که دست شما را براي خريد باز مي‌گذارد.

 

محصولات گروه اسباب بازي 

 

 

محصولات گروه اسباب بازي

 

عروسک

کودکان به‌ وسيله‌ي بازي با عروسک‌ها، با نسخه‌ي ساده‌اي از جهان اجتماعي پيچيده‌ي بزرگترها روبرو مي‌شوند. درک روابط انساني، شناخت شخصيت‌هاي مختلف، افزايش قدرت ارتباط اجتماعي و تقويت هوش هيجاني يا EQ، همگي از طريق مواجهه‌ ي کودک با عروسک اتفاق مي‌افتد. کافه کادو با گلچين بهترين‌ها، به‌خصوص عروسک‌هاي زيباي روسي تلاش مي‌کند تا اين دسته از محصولات نه تنها براي کودکان، بلکه براي بزرگترها نيز جذاب و خواستني باشد.

يکي از مهم ‌ترين ويژگي‌هاي عروسک روسي که آن را از ساير عروسک ها متمايز مي‌کند، چهره‌هاي ساده با کمترين جزئيات (عموما فقط چشم) و در عوض ظرافت و دقت زياد در لباس يا مدل مو است. اين سبک منحصربه‌فرد، نه تنها عروسک روسي را بسيار مهربان و لطيف نشان مي‌دهد، بلکه توجه کودک را از ظاهر، به شخصيت عروسک جلب مي‌کند. ضمن اين که فرم خاص عروسک روسي اجازه مي‌دهد تا بتوانيد از آن براي تزيين اتاق يا هديه به دوستان نيز استفاده کنيد.

 

محصولات برند پرنوش (عروسک هاي روسي)

 

 

محصولات گروه عروسک

 

 

بازي فکري

زماني که اسم بازي فکري مي‌آيد، معمولا ياد لحظات خسته ‌کننده و بازي‌هايي شبيه شطرنج ميفتيم. در حالي که صنعت بازي فکري امروزه به يکي از پرمخاطب‌ ترين صنايع حوزه‌ي اسباب بازي تبديل شده است. دسته ‌بندي کلي‌تر اين بازي‌ها با عنوان بردگيم يا بازي روميزي شناخته شده است. بردگيم عموما از يک صفحه، تعدادي مهره، تاس، کارت و اجزايي نظير اين‌ها تشکيل مي‌شود.

هر بردگيم الزاما يک بازي فکري نيست، بسياري از بردگيم‌ها فقط بر اساس شانس عمل مي‌کنند و نيازي به استفاده‌ي بيش از حد از سلول‌هاي خاکستري ندارند! در عوض هيجان بالاي اين دسته از بازي‌ها، آنها را به يک گزينه‌ ي عالي براي دورهمي خانوادگي يا دوستانه تبديل مي‌کند. منچ و مارپله يا جومانجي، بهترين نمونه‌هاي بردگيم‌هاي هيجاني و مبتني بر شانس هستند.

دسته‌ي ديگر بردگيم، بازي‌هاي سبک انتزاعي و فکري هستند که بر خلاف دسته‌ي قبلي به تمرکز و تفکر بيشتري نياز دارند. اتللو و محاصره نمونه‌هاي خوبي هستند که مي‌توانند قدرت تحليل و استراتژي را افزايش دهند.

بازي‌هايي مثل ريسک، راز جنگل يا مونوپولي، با ترکيبي از شانس، هيجان و استراتژي، از نمونه‌هاي پرطرفدار و کلاسيک جهاني بردگيم هستند.

و دسته‌ي آخر بازي فکري و دورهمي، بر تقويت مهارت‌هاي حرکتي و تعاملي تکيه دارند. دومينو، بلوک‌هاي خانه‌سازي، جنگا و پازل‌هاي مختلف، علاوه بر اين که مي‌توانند بچه‌ها يا بزرگترها را ساعت‌ها سرگرم کنند، بيشتر از فکر، دست‌ها را به کار مي‌گيرند و باعث افزايش تمرکز و هماهنگي بين عصب و ماهيچه مي‌شوند.

 

محصولات گروه بازي فکري

 

 

محصولات گروه بازي فکري

 

اسباب بازي برقي

جذابيت بالاي ماشين‌هاي کنترلي، بيسيم‌هاي پليسي و پيانوهاي خوش‌ آهنگ، اسباب بازي برقي را به يکي از پرطرفدارترين دسته‌ي اسباب بازي بين بچه‌ها و بزرگترها تبديل کرده است. مطمئن باشيد هيچ چيزي بيشتر از يک ماشين مسابقه با فرمان واقعي،‌ نمي‌تواند يک کودک را خوشحال کند. قيمت نسبتا بالا، يکي از محدوديت‌هاي اسباب بازي برقي است. پس با يک تصميم آگاهانه، به سراغ انتخاب اين دسته از اسباب بازي برويد.

 

محصولات گروه اسباب بازي برقي و الکترونيکي

 

 

محصولات گروه اسباب بازي برقي و الکترونيکي

 

کلام آخر

اسباب بازي براي کودکان صرفا وسيله‌اي براي تفريح يا سرگرمي نيست، بلکه مهم‌ترين ابزار براي يادگيري است. فراموش نکنيد که بر اساس شخصيت، علاقه، نقاط ضعف و قدرت کودک انتخاب کنيد و او را هم در فرايند خريد مشارکت دهيد. حواستان به کودک درونتان هم باشد و گاهي به خودتان يک اسباب بازي هديه بدهيد!

 

درباره کافه کادو