مصاحبه با خانم خويني خالق برند شيمر

-

      |    

-

      |    

-

       |    

1399\07\14

       |    

از گروه : داستان هنرمندان

تا حالا در مورد صابون دستساز چيزي شنيدين؟

خانم خويني در زمينه توليد صابونهاي طبيعي دستساز بر پايه شير بز فعاليت ميکنن.براي افرادي که مراقبت از پوست براشون مهمه ، محصولات شيمر يک مکمل عاليه.البته کارايي تنها ويژگي صابون هاي شيمر نيت بلکه ظاهر جذابشون هم حسابي جلب توجع ميکنه.در اين گفت و گو خانم خويني برامون از داستان خودشون گفتن.

مصاحبه با خانم خويني خالق برند شيمر

تا حالا در مورد صابون دستساز چيزي شنيدين؟خانم خويني در زمينه توليد صابونهاي طبيعي دستساز بر پايه شير بز فعاليت ميکنن.براي افرادي که مراقبت از پوست براشون مهمه ، محصولات شيمر يک مکمل عاليه.البته کارايي تنها ويژگي صابون هاي شيمر نيت بلکه ظاهر جذابشون هم حسابي جلب توجع ميکنه.در اين گفت و گو خانم خويني برامون از داستان خودشون گفتن.

*سلام .خوبيد ؟ من شيوا هستم از تيم کافه کادو . لطفا خودتون رو معرفي کنيد براي دوستان کافه کادو

نوشين خويني هستم . در حال حاضر بازنشسته و از 2 سال پيش شروع به توليد صابون دستساز کردم با برند شيمر . در طي سالهاي کاري بيشتر در شرکتهاي شيمايي توليد مواد اوليه و محصولات بهداشتي کار کردم .

*اسم برندتون رو بفرماييد و اگه اين اسم داستاني داره برامون بگيد.

برند شيمر معناي بز ماده هست و چون در تمامي محصولات اين برند از شير بز استفاده ميشه اين نام انتخاب شد

*در مورد سال تولدتون (اگه دوستداريد) ، تحصيلات و محل تولد و محل زندگي فعليتون براي ما بگيد تا بيشتر باهاتون آشنا بشيم .

متولد 52/2/2 در تهران هستم . ليسانس مديريت علوم بانکي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد جنوب تهران و ساکن تهران هستم .

*هميشه سير جواني و نوجواني و همچنين روند تحصيلي هنرمندان و کارآفرينان براي ما جذاب بوده ، کمي در اين مورد از خودتون بگيد

در طي دوران تحصيل تا ديپلم هميشه علاقه خاصي به يادگيري صنايع دستي داشتم . درسي به نام حرفه و فن داشتيم که شامل کار عملي هم ميشد مانند خياطي ، قلاب بافي ، ... که نمرات خوبي ميگرفتم . ضمن اينکه تو خانواده هم اين مورد بصورت ژنتيکي وجود داشت و هر يک از اعضاي خانواده در ساخت اقلام مختلف دستي داشتن . اما در دوراني که به دانشگاه رفتم صنايع دستي چندان رونقي نداشت و در واقع با هنر نميشد امورات زندگي رو گذروند لذا مجبور به کار در شرکتهاي توليدي شدم به اميد روزي که بتونم دنبال علاقه شخصي خودم برم .

برند شيمر

*وقتي نوجوان بوديد ،چه تصوري از کاري که هم اکنون مشغولش هستيد داشتيد؟

هميشه به صنايع دستي علاقه داشتم . در دوران تحصيل هميشه دنبال يادگيري بودم از جمله خطاطي ، قلاب بافي ، گلدوزي و ... و اين علاقه منتهي به توليد صابون دستساز شد .

*آيا کار هنري و توليد محصولات و دستآفريده ها، کار اصلي و منبع اصلي درآمدي شماست يا کار ديگري هم داريد ؟

منبع اصلي در آمدم حقوق بازنشستگي هست و توليد صابون بعنوان منبع ثانويه هست .

*آيا شغل فعلي و تحصيلتون يکي بوده و آيا به نظرتون امروز لازمه که تحصيلات و شغل در يک راستا باشه ؟

خير . لزوما نه .

*چي شد که تبديل به يک هنرمند کارآفرين شديد ؟

براي بعد از بازنشستگي برنامه ريزي کردم که دنبال يه کار مرتبط با صنايع دستي باشم و چون تجربه کاريم در زمينه توليد محصولات بهداشتي بود لذا تصميم گرفتم از تجربياتم استفاده کنم که به ساخت صابون دستساز منتهي شد .

*يکم از سختي هاي کار توليد بگيد و اينکه موتور محرکتون براي ادامه اين مسير چيه ؟ هدف بلند مدتي که هميشه بهش فکر ميکنيد چيه ؟

در کشوري که هيچ حمايتي براي مشاغل خانگي نيست تنها علاقه شخصي و اميد به آينده موتور محرکه . داشتن محيط زيستي با کمترين زباله و آلودگي با محصولات طبيعي که کارگاههاي کوچک سهم مهمي در اين موضوع دارن .

*درباره مشتري هاتون بگيد. چطوره رابطتتون باهاشون ؟ يه خاطره جالب برامون از ارتباط با مشتريانتون بگيد.

سعي بر ايجاد رابطه دوستانه همراه با صداقته و همچنين ارائه اطلاعات صحيح به مشتري براي انتخاب محصول مناسب پوستشون . در يکي از مسابقات برگزار شده در پيج اسامي شرکت کنندگان روي کاغذ نوشته شده و داخل ظرف ريخته شد و از خرگوشم خواستم که با انتخاب يک اسم از داخل ظرف برنده رو انتخاب کنه . بعد از اعلام نتيجه و تماس با برنده براي ارسال جايزه ، ايشون فکر کرده بودن جايزه خود خرگوشه نه محصولات شيمر .

محصولات برند شيمر

*نظرتون در مورد خوشبختي چيه و اينکه با وجود کاري که داريد انجام ميديد خوشبخت و خوشحاليد ؟

زندگي همراه با معنا احساس خوشبختي رو ايجاد ميکنه و تعريف معنا توسط هر شخصي متفاوت هست .

*چطور ميتونه کارتون ارتقا پيدا کنه به نظرتون؟ مواد اوليه و لوازم اوليه محصولتون چيه ؟

حمايت وزارت بهداشت و صنايع از توليدگنندگان کوچک بسيار مهم هست که متاسفانه در کشورمون کسب و کار خانگي تعريف نشده . از آنجائيکه صابون دستساز چند سالي هست که در ايران رواج پيدا کرده مواد و ابزار مرغوب مرتبط کم پيدا ميشه .

*مخاطبين و مشتريان چطور ميتونند از شما حمايت کنند؟ کلا چه انتظاري از مردم داريد ؟

معمولا در کالاهاي دستساز توصيه دهان به دهان بسيار تاثير گذاره و انتظار ميره در صورت رضايت از محصولات شيمر به ديگران توصيه بشه .

*دوست داشتني ترين محصولي که آفريديد چي بوده؟ نظر مشتريان در مورد اين محصول چي بود ؟

صابون شير بز کلاسيک که به شکل بز هست . اول بدليل شکل آن و دوم به دليل خواص نرم کنندگي و رطوبت رساني که بعد از اولين مصرف توسط مشتريان کاملا قابل لمس هست .

*يه صحبت با مخاطبين به عنوان صحبت و سخن پاياني بفرماييد.

هميشه به علاقه تون فکر کنين و احترام بزارين يه روزي به انجام ميرسه .

ممنون بابت همراهيتون.شما از طريق فروشگاه کافه کادو ميتونيد مستقيما از برند شيمر و از طريق درگاه امن بانکي خريد کنيد.

درباره کافه کادو