مصاحبه با آقاي شريفي خالق برند Bijanarts فعال در زمینه تولید تزیینات و جواهرات دست ساز

جذابيت کافه کادو همکاري با هنرمنداني از سراسر ايران هستش.اين بار براي مصاحبه با آقاي شريفي به شمال ايران و شهر رامسر ميريم. ايشون زيورآلات چوبي زيبايي ميسازن.اگه فکر ميکنيد کار هنري، کار ساده اي هستش ،حتما اين گفت و گو رو بخونين چون آقاي شريفي مفصل از سختي هاي کارشون هم برامون گفتن.ديگه بريم سراغ مصاحبه.

*سلام . لطفا خودتون رو معرفي کنيد براي دوستان کافه کادو

بيژن شريفي

*اسم برندتون رو بفرماييد و اگه اين اسم داستاني داره برامون بگيد

Bijanarts

*در مورد سال تولد، تحصيلات و محل زندگي فعليتون براي ما بگيد تا بيشتر باهاتون آشنا بشيم .

متولد ۱۳۶۷ ليسانس الکترونيک. در رامسر زندگي مي کنم.

*از روند مسير هنري تون کمي برامون بگيد

در کودکي و نوجواني تنها تمرکز هنريم روي نقاشي بود در جواني کم کم به سوي کار با چوب و مشتقاتش کشيده شدم از قبيل ساخت ميز و صندلي، لوازم چوبي آشپزخانه و همچنين مجسمه هاي چوبي انتزاعي و جواهرات چوبي…

برند Bijanarts

*وقتي نوجوان بوديد ،چه تصوري از کاري که هم اکنون مشغولش هستيد داشتيد؟

اصلا به اينکاري که الان انجام ميدم فکر نمي کردم.

*آيا کار هنري و توليد محصولات و دستآفريده ها، کار اصلي و منبع اصلي درآمدي شماست يا کار ديگري هم داريد ؟

محصولات دستساز براي من بيشتر يک تفريح و مديتيشنه کار اصلي من فعاليت در اقامتگاه بومگردي خودم و تمرکز اصليم در فيلمسازي کوتاهه.

*آيا شغل فعلي و تحصيلتون يکي بوده و آيا به نظرتون امروز لازمه که تحصيلات و شغل در يک راستا باشه ؟

نه نبوده..‌. به نظر من خيلي خوبه که تحصيلات و شغل در يک زمينه باشه به شرطي که دانشگاه محل تحصيل هدف و توانايي آموزش رو داشته باشه که ظاهرا در نظام آموزشي ما چنين توانايي در آموزش صحيح ديده نميشه.

*چي شد که تبديل به يک هنرمند کارآفرين شديد ؟

خلق کردن هميشه برام کار لذت بخشي بوده فقط کمي به فروش هم فکر کردم همين.

*يکم از سختي هاي کار توليد بگيد و اينکه موتور محرکتون براي ادامه اين مسير چيه ؟ هدف بلند مدتي که هميشه بهش فکر ميکنيد چيه ؟

تهيه ابزار با کيفيت با قيمت مناسب بسيار سخته و در شرايط بد اقتصادي کشور معمولا هزينه مردم براي فرهنگ و هنر به راحتي ميتونه قرباني هزينه خوراک و پوشاک بشه که اين فروش آثار هنري رو براي هنرمند مشکل ميکنه.موتور محرک يک هنرمند واقعي فقط عشق و علاقست. هميشه دوست داشتم به يک فرم هنري برسم که مثل امضا منحصر به فرد باشه…

*درباره مشتري هاتون بگيد. چطوره رابطتتون باهاشون ؟

چون هيچوقت به فروش آثارم به عنوان يک بيزنس نگاه نکردم هميشه رابطه خوبي با مشتري هام داشتم. جالب ترين چيز در مورد مشتري هام برام اين بوده که از گوشه گوشه ايران سفارش داشتم و اين برام عالي بود.

*نظرتون در مورد خوشبختي چيه و اينکه با وجود کاري که داريد انجام ميديد خوشبخت و خوشحاليد ؟

خوشبختي براي من يعني رسيدن به اهداف و آرزوها يا حداقل در مسيرش بودن… من در مسيرش هستم و تقريبا همه چيز خوبه.

محصولات برند Bijanart

*چطور ميتونه کارتون ارتقا پيدا کنه به نظرتون؟ مواد اوليه و لوازم اوليه محصولتون چيه ؟

مواد اوليه بي کيفيت شده و کار باهاشون واقعا روي اعصابه رزين اپوکسي ايتاليايي که ۵ سال پيش ميخريدم تبديل شده به يک مايع آشغال که معلوم نيست ساخت کدوم انباري توي چينه و هرجور دلش ميخواد سخت ميشه! ابزاري که چند سال قبل ۵۵۰ تومن خريدم الان ۱۳ ميليون قيمت داره نه مدل بالاترش دقيقا همون مدل قديمي. به نظر من تنها ارتقاعي که ميتونيم داشته باشيم در تجربه و مهارته.

* کلا چه انتظاري از مردم و مخاطبين تون داريد ؟

انتظارم اينه که به کيفت ساخت و مواد توجه کنن نه زرق و برق.

*دوست داشتني ترين محصولي که آفريديد چي بوده؟ نظر مشتريان در مورد اين محصول چي بود ؟

دوست داشتني ترين کارهام اونايي هستن که تک بودن و فقط يک بار ساخته شدن …

*يه صحبت با مخاطبين به عنوان صحبت و سخن پاياني بفرماييد.

جايي خوندم که بعضي بيليونر هاي خارجي براي خريد آثار هنري کارشناس استخدام مي کنن تا وقتي قراره خريدهاشونو گوشه کنار خونشون بذارن و مهموني مياد و اون آثارو ببينه از نظر مهموناشون افراد با ذوق و هنرشناسي به نظر بيان! اونا به خاطر درگيريشون درکارهاي ديگه شايد وقت مطالعات هنري ندارن اما براي ما فکر ميکنم لازمه که در زمينه هاي هنري مطالعاتي داشته باشيم مثلا در زمينه رنگ ها و ترکيبشون در کنار هم و با اين مطالعات سليقه خودمونو بهتر کنيم.

ممنون که تا انتها با ما همراه بوديد.راستي شما از طريق فروشگاه کافه کادو ميتونيد مستقيما از برند Bijanarts و از طريق درگاه امن بانکي خريد کنيد.